Науковцями кафедри громадського здоровʼя НН Медичного інституту та Центру соціальних досліджень Сумського державного університету спільно з командою науковців Інституту епідеміології, профілактики та біостатистики Університету Цюриха (Швейцарія) розпочато проведення дослідження «Оцінка ментального здоров’я населення України».
Метою дослідницького проєкту є вивчення психо-емоціного стану українців та оцінка впливу війни та післявоєнного періоду на їх психічне здоров’я. Дослідження буде переважно зосереджене на низці питань ментального здоров’я, включаючи тривогу, депресію, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), вживання алкоголю та інші поширені стани, які, зазвичай, особливо поширені в країнах, що постраждали від війни. В рамках дослідження буде проаналізований взаємозв’язок стану психічного здоров’я із соціальними чинниками, поведінкою, ставленням до здоров’я та рівнем надання медичних послуг. Отримані результати будуть використані для інформування політиків, медичних працівників та організацій сфери психічного здоров’я в Україні та Швейцарії для розробки інтервенцій та послуг підтримки для людей, які борються з проблемами ментального здоров’я.
Дослідницький проект триватиме два роки та передбачає 8 хвиль опитувань. Очікується, що в дослідженні візьмуть участь близько 20 тисяч осіб. Більшість учасників (близько 17 тис.) будуть особи, які наразі проживають в Україні. Дві менші групи (близько 1500 учасників кожна) складатимуть українці, які проживають у кантоні Цюрих та люди із загального населення кантону Цюрих (контрольна група). Наразі триває набір учасників.
За результатами цього дослідження будуть розробленні рекомендації та рішення для політиків, міжнародних організацій та інших стейкхолдерів щодо розбудови ефективної психологічної допомоги для українців. Більше інформації про дослідження та результати в режимі реального часу можна отримати на сайті https://www.map-studies.ch