Наталія Дрига успішно захистила кандидатську дисертацію

На кафедрі громадського здоров’я ННМІ СумДУ 30.11.2023 року пройшов захист дисертації Дриги Наталії Олександрівни на тему “Медико-соціальне обґрунтування оптимізації системи управління якістю медичної допомоги пацієнтам із цукровим діабетом 2-го типу на рівні первинної ланки охорони здоров’я”. Науковий керівник –  доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри  громадського здоров’я ННМІ СумДУ Сміянов Владислав Анатолійович.

Голова спеціалізованої вченої ради – доктор медичних наук, професор, директор ННМІ СумДУ  Лобода Андрій Миколайович.

Опоненти – провідні науковці України з організації і управління охорони здоров’я та громадського здоров’я:

доктор медичних наук, професорка, завідувачка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я Івано-Франківського національного медичного університету Децик Орина Зенонівна, доктор медичних наук, професорка, головна наукова співробітниця наукового відділу організації медичної допомоги ДНУ «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» ДУС Горачук Вікторія Валентинівна, доктор медичних наук, професор, в.о. завідувача кафедри громадського здоров’я Ужгородського національного університету Слабкий Геннадій Олексійович.

Рецензент – доктор медичних наук, професорка, професорка кафедри сімейної медицини з курсом дерматовенерології ННМІ СумДУ Деміхова Надія Володимирівна.

Всі члени спеціалізованої вченої ради відмітили, що вперше в Україні у науковому дослідженні надзвичайно важливої проблеми оптимізації профілактики і лікування  цукрового діабету обґрунтовано необхідність розробки та впровадження сучасних поведінкових механізмів для мотивації та активного залучення пацієнтів до процесу динамічного спостереження за станом їх здоров’я та профілактики ускладнень діабету. Для вирішення визначених проблем та удосконалення двосторонньої взаємодії між учасниками лікувально-діагностичного процесу був розроблений і впроваджений інноваційний елемент – інформаційно-комунікаційна система “Дистанційний медичний сервіс в системі управління якістю медичної допомоги на рівні первинної ланки”. Членами  спеціалізованої вченої ради було рекомендовано подати інформаційно-комунікаційну систему до профільної комісії МОЗ УКраїни для впровадження на державному рівні.

Вітаємо Наталію Олександрівну та її наукового керівника з блискучим захистом!