15-16 грудня 2023 року в рамках безперервного професійного розвитку лікарів був проведений семінар “Інфекції пов’язані з наданням медичної допомоги”, провайдером заходу виступив Сумський державний університет (кафедра громадського здоров’я)

15-16 грудня 2023 року в рамках безперервного професійного розвитку лікарів був проведений  семінар “Інфекції пов’язані з наданням медичної допомоги”, провайдером заходу виступив Сумський державний університет (кафедра громадського здоров’я). За участь у семінарі учасники отримали 20 балів БПР.

Спікером семінару виступила доцент кафедри громадського здоров’я Вікторія Голубнича. В рамках семінару були розглянуті питання особливості інфекцій пов’язаних з наданням медичної допомоги (ІПНМД), заходи щодо попередження інфікування при контакті з пацієнтами, порядок профілактики інфекцій та інфекційного контролю в ЗОЗ, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах. Крім того, були розглянуті питання антибіотикорезистентності та показники ефективності реалізації адмінстрування антимікробних препаратів.

Цікаві та актуальні доповіді й презентації були доповнені двома майстер-класами:  «Правила фіт-тесту під час вибору респіратора» (запрошений гість – завідувачка лабораторії Сумського обласного протитуберкульозного диспансеру  Вербицька Л.І.) та «Правилами використання ЗІЗ при проведенні догляду за пацієнтами можуть виконувати бар’єрну і фільтрувальну функції».

Захід було проведений в рамках виконання грантового проекту профінансованого в межах програми ЄС Еразмус+ Жан Моне (Модуль/Кафедра) «Європейські правила біозахисту та біобезпеки враховуючи глобальні виклики» № 101048202.