Впродовж 19 жовтня – 24 листопада 2021 на кафедрі громадського здоров’я проходив конкурс «Соціальна відповідальність та здоров’я» у рамках Всесвітнього дня біоетики 2021. Офіційне закриття конкурсу відбулося під час бінарної онлайн зустрічі кафедр громадського здоров’я МІ СумДУ і Національного університету охорони здоров’я України ім.П.Л.Шупика. На сьогодні етичні рамки прийняття рішень у сфері охорони здоров’я іноді не працюють в умовах пандемії. Та безумовно, навіть в умовах обмеженої кількості ресурсів, доступ до медичних послуг має бути рівним. Біоетика змінює ракурс на соціальну відповідальність, тепер замість «моє здоров’я» маємо говорити про «наше здоров’я». В часи коронавірусу плекаємо базові принципи біоетики.
У рамках конкурсу були відібрані 11 крутих робіт. Молодіжна толока об’єднала 11 колективів українських та іноземних студентів медичних інститутів міста Суми та Києва. Були представлені поеми, постери, мультики, аудіо-історії, відео-ролики.
Конкурсні роботи, що присвячені темі вакцинації, COVID-19:
- Постер «COVID-19. Вакцинація» від команди групи Гр-901, Коштур Анастасії та Соколика Віталія. Інфографіка постеру містить інформацію про вакцинацію і Qr-код з детальним інфописом.
- Відео-мультик присвяченій агітації вакцинації від команди Гр-901 Стовбун Юлії і Араштаєвої Святослави.
- Авторське відео з тематики вакцинації від Нідгіл Сіам, студент групи МЦм-831 про запобігання пандемії COVID-19.
Про соціальну відповідальність у сфері бізнесу, в охороні здоров’я:
- Постер «Соціально відповідальний бізнес для охорони здоров’я»наших партнерів Національного університету охорони здоров’я ім. П.Л.Шупика – Манжелєєвої Ірини і Марштупи Віти. Постер ілюструє необхідність несення соціальної відповідальності за здоров’я населення не лише держави, а й сфери бізнесу.
Серія робі, що присвячені толерантності в межах конкурсу «Соціальна відповідальність і здоров’я»:
- Постер «Толерантність» від студенток кафедри громадського здоров’я – Валерії Убоженко та Ірини Медведєвої говорить про здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих – це одна із основ соціальної відповідальності та умова співіснування різних людей в одному суспільстві.
- Постер «Жінка завжди повинна» від тієї ж команди – про відмову від стереотипів, які не дають можливості реалізації в соціумі; про соціальну відповідальність впливу наслідків дискримінації на здоров’я жінки.
- Поема «LET LOVE RULE» від студенток Обенг-Бемпонг Еріка Асіріфіваа Колапо-Белло Толуваласе Вікторіа, Мурімва Мауд (Мц.м-819) призиває не пригнічувати Іншість, як то темна шкіра чи інвалідність у суспільстві. Сподіваємося, що кожен і кожна, хто читає і слухає поему, зрозуміє, що ми відчуваємо і як хочемо, щоб світ став кращим.
- Аудіо-історія «від темношкірої жінки на ім’я Кадіша». ЇЇ історія, пов’язана з історією упередженого ставлення лікаря да пацієнтки і, на скільки жити у такому суспільстві, небезпечно. Ба більше, команда яка створила цю історію – Баієву Мотундалайо Олувафасесі, Огбуті Шерон Іхечі, Фархін Мд (Мц.м-819) – говорять, що лікарі повинні вчитися та навчати інших про негативний вплив расизму. Це може бути одним із елементів соціальної відповідальності у сфері підвищення кваліфікації 21 століття.
Роботи, що пов’язані з етичними питаннями в сфері охорони здоров’я:
- Постер «Ensuring equal across healthcare про забезпечення рівності в усіх сферах охорони здоров’я від Онйека Келсей Онйінйечі (Мц.м-819).
- Відео «Самолікування антибіотиками – загроза здоров’ю усього суспільства» від Ірина Кузнєцова, Аліна Лохоня, Богдан Рибалко (Гр 901).
- Постер «Евтаназія» від Супрун Владислав, Жеребило Єлизавета, Євгенія Білошапка, (ГР 001) – висвітлює ставлення до евтаназії, також торкається розмислів авторів щодо якості та гідності життя і смерті. Можливо ці показники і є ознаками високого розвитку суспільства?
З усіма роботами просимо ознайомитися на Телеграм-каналі, який об’єднав 121 учасників та учасниць конкурсу – https://t.me/+vKo-tw9VsYUyODg6.
Відібрані три призові роботи –
постер «Соціально відповідальний бізнес для охорони здоров’я» від Ірини Манжелєєвої і Віти Марштупи;
відео «COVID-19» з тематики вакцинації від Нідгіл Сіам і постер «Евтаназія» від Владислав Супрун, Єлизавета Жеребило, Євгенія Білошапка.
Безумовними лідерками серед глядачів стали – Обенг-Бемпонг Еріка Асіріфіваа Колапо-Белло Толуваласе Вікторіа, Мурімва Мауд з поемою «LET LOVE RULE».
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ і ПЕРЕМОЖИЦЬ!
Щиро запрошуємо на вручення призів, дипломів та солодке святкування (дата і місце уточняється)