Круглий стіл «Дорожня карта з профілактики онкологічних гінекологічних захворювань в Сумській області»

30.11.2021р. відбувся круглий стіл «Дорожня карта з профілактики онкологічних гінекологічних захворювань в Сумській області».
Керівниця Центру соціальних досліджень Андріана Костенко презентувала результати дослідження бар’єрів у користуванні послугами щодо профілактики та раннього виявлення онкогінекологічних захворювань міськими і сільськими жінками у Сумській області, яке здійснювалося Центром соціальних досліджень Сумського державного університету впродовж липня–жовтня 2021 року. Дослідження проводилося в межах «Ініціативи з розвитку університетських аналітичних центрів», яку впроваджує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) та за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Дослідницька команда:
Ніна Світайло – керівниця дослідження, канд. філос. наук, доц.
Юлія Савельєва – гендерна експертка, канд. філос. наук
Світлана Тарасенко – експертка з бюджетування, канд. економ. наук, доц. Дмитро Сумцов – онкогінеколог, канд. мед. наук
Андріана Костенко – керівниця Центру соціальних досліджень, д-р політ. наук, доц.
Світлана Півень – експертка, канд. вет. наук
Ганна Євсеєва – експертка Центру соціальних досліджень.
Рецензент: Владислав Сміянов – д-р мед. наук, проф., зав. каф. громадського здоров’я Сумського державного університету
Було представлено рекомендації до Дорожньої карти з профілактики онкологічних гінекологічних захворювань в Сумській області для імплементації їх на рівні області та територіальних громад.
У заході приймали участь 52 учасника: представники Департаменту охорони здоров’я Сумської ОДА, Лебединської, Попівської, Новослобідської, Конотопської, Чернечинської, Серединобудської та ін.ТГ Сумської області, співробітники кафедри громадського здоровя СумДУ, лікарі, фахівці та управлінці в галузі медицини.
Рекомендацій щодо Дорожньої карти з профілактики онкологічних гінекологічних захворювань в Сумській області та можливі шляхи співпраці активно обговорювали Галина Хомета, Владислав Сміянов, Дмитро Сумцов та представники територіальних громад Сумської області.