Доцент кафедри громадського здоровя Тетяна ІВАХНЮК прийняла участь у Всеукраїнській науковій конференції з міжнародною участю «Роль системи громадського здоров’я в імплементації «Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року», що відбулася 3-4 жовтня 2024 року в місті Ужгороді.

Метою конференції було професійне обговорення шляхів розвитку системи громадського здоров’я в Україні, ролі та місця системи громадського здоров’я в імплементації «Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року», а також поточних викликів для сфери громадського здоров’я та шляхів їх подолання в контексті війни в Україні та майбутньої післявоєнної відбудови. Учасниками конференції були управлінці, практики системи громадського здоров’я, науковці, представники закладів вищої освіти, національні та міжнародні партнери у галузі громадського здоров’я.

Співорганізаторами Всеукраїнської наукової конференції виступили Всеукраїнська асоціація фахівців з громадського здоров’я, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» МОН України, Міністерство охорони здоров’я України, Центр громадського здоров’я МОЗ України, Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Під час конференції були розглянуті питання Євроінтеграційного курсу формування політик та підходів до розбудови системи громадського здоров’я, міжсекторального співробітництва задля збереження та покращення здоров’я населення, ролі наукових досліджень в імплементації сучасних підходів до розбудови національної системи громадського здоров’я, розвитку кадрового потенціалу системи громадського здоров’я, впливу різних аспектів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» на збереження ментального здоров’я українців та інше.

Крім того, в рамках конференції були проведені практичні воркшопи «Оцінка потреб громад у сфері громадського здоров’я», «Стратегічне планування програм збереження та зміцнення здоров’я населення на рівні територіальних громад», «Робота з дезінформацією».