«Громадське здоров’я в Україні: стратегія розвитку»

Науково-педагогічні співробітники кафедри громадського здоров’я проф. Олександра Бергилевич та к. мед. н., доцент Вікторія Ясенок пройшли цикл тематичного удосконалення «Громадське здоров’я в Україні: стратегія розвитку» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  імені П.Л. Шупика, в результаті чого отримали знання, які є дуже корисними та важливими на сучасному етапі розвитку системи громадського здоров’я в Україні для підготовки спеціалістів нової формації відповідно до сучасних світових освітніх стандартів.

В процесі проходження циклу слухачів ознайомили з теоретичними основами навчальної дисципліни «Громадське здоров’я» на сучасному етапі, формуванням політики громадського здоров’я в Україні, його нормативно-правовою базою, основними оперативними функціями громадського здоров’я. Були висвітлені та обговорені наступні теми:

-принципи формування та основні оперативні функції громадського здоров’я

-концепція здоров’я населення: чинники, що його зумовлюють, основні показники та методи оцінки

-екологічне здоров’я, оцінка екологічних ризиків і управління ними

-епідеміологія інфекційних та неінфекційних захворювань

-основи біостатистики в громадському здоров’ї

-електронна охорона здоров’я

-комунікації у громадському здоров’ї.

У процесі проходження циклу викладачі кафедри громадського здоров’я СумДУ  удосконалили знання в питаннях розуміння процесу розбудови та стратегічних напрямів розвитку системи громадського здоров’я в Україні. Також було поглиблено практичні навички щодо здійснення епідеміологічних досліджень у сфері неінфекційних захворювань, екологічного здоров’я, визначення провідних факторів ризику, а також удосконалено практичні навички з фахової комунікації, у тому числі в кризових ситуаціях, профілактики професійного вигорання.

Отримані знання у сфері громадського здоров’я нададуть можливість ефективно виконувати професійні обов’язки та приймати необхідні управлінські рішення.