Кафедра громадського здоров’я навчально-наукового медичного інституту Сумського державного університету продовжує реалізацію програми академічного партнерства між університетами України та США в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

Кафедра громадського здоров’я НН МІ СумДУ продовжує реалізацію програми академічного партнерства між університетами України та США (університету Темпл) в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Цей проєкт реалізується у партнерстві з Pact, до якої входять Університети Темпл, Університет Пенсільванії, Філадельфійський коледж остеопатичної медицини та Федерація охорони здоров’я Філадельфії, Швейцарський інститут тропічної медицини та громадського здоров’я, Європейський інститут політик громадського здоров’я, ГС Коаліція за вакцинацію, Oversee Strategic Communication та національні партнери МОЗ, ЦГЗ, ЦКПХ, Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ, НПА.

5 жовтня відбулась зустріч представників університетів-партнерів та напрацювання активностей в рамках проєкту. Делегатами від Сумського державного університету були викладачі кафедри громадського здоров’я – Вікторія ГОЛУБНИЧА, Тетяна ІВАХНЮК та Наталія ДРИГА. Під час зустрічі обговорювалися питання та кроки впровадження кращих практик реалізації Освітньої програми 229 Громадське здоров’я університету Темпл у освітні програми України. На зустрічі також був присутній керівний склад Всеукраїнської асоціації фахівців громадського здоров’я, за участю яких проводилося обговорення основних напрямків розвитку системи громадського здоров’я та питання підготовки фахівців громадського здоров’я в Україні.

Результатом зустрічі стало планування подальших кроків співпраці, а саме:

оцінка потреб фахівців, які працюють в сфері громадського здоров’я ;
підвищення кваліфікації фахівців / навчання для університетів спільно з партнерами з США, навчальний тур;
розробка та реалізація сертифікованих навчальних курсів на основі кращих практик університету Темпл (США);
написання законодавчих рекомендацій для МОН та МОЗ, НАК;
організація подальших заходів.
Надалі планується організація низки зустрічей онлайн з проєктними командами університетів, спільних подій та навчальних онлайн заходів для викладачів та здобувачів освітньої програми 229 Громадське здоров’я, а також супервізії.