Онлайн презентація студентських досліджень в сфері Громадського здоров’я

Сучасні докорінні зміни, що відбуваються в соціально-економічному житті суспільства, висувають нові вимоги до професійної підготовки майбутніх фахівців та впровадження науково обґрунтованої підготовки здобувачів вищої освіти, оскільки сьогодення потребує не тільки висококваліфікованих працівників, а й таких, які здатні самостійно, критично і творчо мислити, відповідальних, мобільних, конкурентоспроможних і професійно компетентних фахівців, здатних до саморозвитку і самореалізації. Дедалі частіше роботодавці висувають вимогу до своїх працівників володіти не тільки високою професійністю, а й певними особистісними характеристиками і якостями. Таким чином, для все більшої кількості людей вища освіта сьогодні стає не просто засобом традиційної підготовки фахівців для різних сфер діяльності, а обов’язковим етапом розвитку особистості. Вимоги сьогодення, як і стратегія Сумського державного університету, передбачають, що у вищому навчальному закладі студенти не тільки здобувають освіту, а й соціалізуються, остаточно формуються як особистості.

Підготовка фахівців різних спеціальностей в Медичному інституті останнім часом переважно базується на використанні в освітньому процесі інтерактивних методів навчання зі стимулюванням пізнавальної діяльності та самостійності студентів, а саме: пошуку інформації, виконанні індивідуальних творчих проєктів, захисту творчих робіт тощо.

3 листопада 2020 року відбулася онлайн презентація студентських досліджень у сфері громадського здоров’я. Захід відбувся за підтримки зав. каф. громадського здоров’я проф. В. Сміянова. Дослідження студентами спеціальності “Громадське здоров’я” проводилося в рамках курсу “Демократія: від теорії до практики” (викладач доц. А. Костенко). Студентські команди представили 6 досліджень з таких актуальних проблем як: нездорове харчування; дотримання населенням карантинних обмежень; протидія насиллю в сім’ї; байдужість населення до профілактичних оглядів та доступність молоді до наркотиків. Дослідження включало вивчення проблеми, отримання результатів, розроблення пропозицій та презентацію отриманих даних.

Студенти проявили неабияку зацікавленість до таких інтерактивних методів навчання, оскільки за результатами досліджень вони планують розробку та реалізацію проєктів (соціальні відео, ігри, мультфільми, тощо), які будуть спрямовані на мінімізацію негативних наслідків чи попередження зазначених проблем. Наразі викладачі кафедри громадського здоров’я взяли кураторство над студентськими проєктами, які будуть реалізуватися найближчим часом, серед яких наступні:

Дослідження “Ми обираємо здорове харчування”

2)Дослідження низького рівня знань громадян про надання першої домедичної допомоги”

3) Дослідження недотримання карантину Covid -19

4) Дослідження “Протидія насиллю в сім’ї”

5) Дослідження байдужості до профоглядів

6) Дослідження ставлення молоді до наркотиків