ІХ Симпозіум з біоетики «Здоров’я, медицина та філософія: стратегії виживання»

15-16 квітня 2021 р. викладачка кафедри громадського здоров’я – Губенко Ганна – прийняла участь у роботі ІХ Симпозіуму з біоетики «Здоров’я, медицина та філософія: стратегії виживання».

У Симпозіумі взяли участь вчені з України, Білорусі, Молдови, США, Великобританії та ін. Мета симпозіуму: обговорення філософських, теоретико-методологічних та біоетичних засад сучасної медицини та концепцій здоров’я в умовах глобальних викликів.

У доповіді «Роль біоетики в епоху пандемії: про турботу, поведінку і зобов’язання перед майбутніми поколіннями (практики)» були розкриті: нове значення біоетики громадського здоров’я, також два її основні напрямки – формальний, освітній/науковий і неформальний, громадянський/культурний. Біоетика розглядається як спроба наблизитися до соціальних реалій, до повсякденного життя людини. Біоетика громадського здоров’я об’єднує у собі етичний аналіз і емпіричні дослідження в інтерактивному циклі. Біоетика включає життєві практики, а саме бажання не тільки приймати правила і принципи, а й практично направляти дії людей. Така біоетична теорія, передбачає виховання здатності до морального вибору людини та формуванню сучасного мислення.

З повною програмою та матеріалами Симпозіуму можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/rdwj