Доцент кафедри громадського здоров’я Тетяна Івахнюк – член журі з напряму «Біологія людини. Медицина» на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту наукового-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України (МАН)

З 18 до 21 лютого 2025 року у  Сумському державному університеті проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту наукового-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України (МАН). Доцент кафедри громадського здоров’я Тетяна ІВАХНЮК була членом журі з напряму «Біологія людини. Медицина». На секцію було подано 7 робіт, виконаних школярами Сумської області, зокрема:

  • ЗАЛЕЖНІСТЬ ПОКАЗНИКІВ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ПІДЛІТКІВ ВІД РІВНЯ ЇХНЬОЇ ТРИВОЖНОСТІ В УМОВАХ ВІЙНИ
  • ОНЛАЙН КОНСУЛЬТУВАННЯ ЩОДО ЛІКУВАННЯ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ МІСЦЕВИМИ ТРАВАМИ
  • ВАЖЛИВІСТЬ СНУ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ В УМОВАХ ВІЙНИ
  • ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ТРИВАЛОГО ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ НА ДИХАЛЬНУ ТА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМИ ПІДЛІТКІВ МЕТОДОМ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПРОБ
  • ЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ ПОКАЗНИКИ ЩОДО ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ М. КОНОТОП ТА КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  • РІВЕНЬ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ОРГАНІВ ДИХАННЯ У М.ШОСТКА: ПРИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ
  • ПОШИРЕНІСТЬ БРУКСИЗМУ СЕРЕД ДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ

Конкурс проходив у кілька етапів, кожен з яких мав своє значення. Спочатку журі провело заочне оцінювання, уважно вивчаючи наукову та практичну цінність роботи, розкриття поставлених завдань, а також наскільки чітко учасники виклали свої думки.  На другому етапі учасники презентували свої постери, де мали можливість захистити основні ідеї своїх наукових досліджень перед журі.

Завершальний етап конкурсу став яскравою кульмінацією, коли всі учасники зібралися на конференції, що дала можливість обмінятися думками з іншими конкурсантами та членами журі. Після ретельного аналізу кожної роботи журі обрало найкращі дослідження та визначило переможців, які матимуть честь представляти свою область на Всеукраїнському етапі конкурсу.

Науково-дослідницькі роботи учасників Малої академії наук є основою для формування майбутніх науковців. Вони відзначаються не тільки актуальністю тем, а й міждисциплінарним підходом, прагненням до наукової об’єктивності та використанням сучасних методів дослідження. Учасники продемонстрували високі аналітичні здібності, вміння формулювати наукові гіпотези та робити ґрунтовні висновки.

Конкурс об’єднав цілеспрямованих, творчих і амбітних школярів, які виявляють живий інтерес до сучасних наукових викликів.

Вітаємо переможців та всіх учасників! Бажаємо подальших успіхів у навчанні та наукових звершень!