Доцент кафедри громадського здоров’я пройде річне стажування в Інституті епідеміології, біостатистики та громадського здоров’я Університету Цюріха

Доцент кафедри громадського здоров’я Навчально-наукового медичного інститута Вікторія Ясенок пройде річне стажування в Інституті епідеміології, біостатистики та громадського здоров’я Університету Цюріха (Швейцарія) Співпраця буде відбуватись одразу по декільком проектам, серед яких:
  1. International Meeting on Teaching Epidemiology in the 21st Century: Epi Teaching 2023. Починаючи з 2018 (за винятком 2021 і 2022 років) професор Міло Пухан (Інститут епідеміології, біостатистики та громадського здоров’я, Університет Цюріха) і доктор Гербен тер Ріт (Університетський медичний центр, Амстердам) організували серію конференцій (1 в Амстердамі, 2 у Цюріху), що збирають науковців-епідеміологів з усього світу. Зустрічі (обмежена 100 учасниками) були зосереджені на інтеграції основних компетенцій у поточні навчальні програми з епідеміології та обміні інноваційними, успішними методами навчання та компетенціям. 4-та міжнародна зустріч академічних епідеміологів буде зосереджена на обміні досвідом та перегляді основних компетенцій епідеміологів.
  1. Проект Ciao Corona під керівництвом професора Сузі Крімлер є знаковим дослідженням, яке включає обстеження понад 2500 школярів у кантоні Цюріх з метою визначення пов’язаного із SARS-CoV-2 природнього імунітету та імунітету, викликаного вакцинацією у дітей та підлітків, визначення тривалості імунітету, симптомів та супутніх ризиків для Long Covid, визначення психічного здоров’я та благополуччя дітей та підлітків.
Подібна співпраця є надзвичайно важливою в обміні досвідом між науковцями оскільки призведе до набуття нових  компетенцій та їх подальшу інтеграцію у поточні робочі програми дисциплін освітньої програми «Громадське здоров’я» з подальшим   обміном інноваційними, успішними методами навчання та компетенціям з іншими викладачами Навчально-наукового медичного інституту СумДУ.